Rss
Logo
ADS
نويسندگان
درباره ما

هر آنچه درباره شیمی نیاز دارید ...
ايجاد کننده وبلاگ :
.:.:.:.:.:.:.:.:.:.
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

.:.:.:.:.:.:.:.:.:.
.:.:.:.:.:.:.:.:.:.
.:.:.:.:.:.:.:.:.:.
براي دريافت جديدترين مطالب وبلاگ در خبرنامه زير عضو شويد (ابتدا نام شما و سپس ایمیل شما)

Powered by WebGozar

.:.:.:.:.:.:.:.:.:.

.:.:.:.:.:.:.:.:.:.

آمار بازديد

ADS
  • تاريخ : جمعه ٢۸ تیر ۱۳۸٧, ٩:٢٠ ‎ق.ظ
دسته بندي :

این هم نرم افزار جدول تناوبی برای مبایل با فرمت جاوا

برای گوشی های با صفحه نمایش

128x128
128x160
176x208
240x320
320x240
352x416

حجم ٩٢٠ کیلو بایت

دانلود

پسورد:     www.shimiworld.persianblog.ir

نظر یادتون نره!!!!

  • تاريخ : چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٧, ۱:٥٥ ‎ب.ظ
دسته بندي :

این نرم افزار، تبدیل واحد های مختلی مثل

-مساحت - حجم -  دما - زمان - زاویه - نیرو - توان - چگالی - انرژی - فشار - سرعت - شتاب - پول

- سرعت زاویه ای -  شتاب زاویه ای - ظرفیت - ولتاژ  و ...

رو انجام میده. خیلی هم کارش درسته تازه حجمش هم خیلی کمه فقط  80  کیلو بایت

 

حجم فایل زیپ شده: 80 کیلوبایت

دانلود

پسورد:   www.shimiworld.persianblog.ir

  • تاريخ : سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٧, ۳:۱٥ ‎ب.ظ
دسته بندي :

برای دانلود گزارش کار شیمی تجزیه 1 دانشگاه پیام نور روی لینک زیر کلیک کنید

این فایل با Word 2007 باز می شود

 

    دانلود

پسورد:     www.shimiworld.persianblog.ir 

  • تاريخ : سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٧, ٢:٥٩ ‎ب.ظ
دسته بندي :

برای دانلود دفترچه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی سال ٨٧ روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دانلود

پسورد:     www.shimiworld.persianblog.ir

  • تاريخ : دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٧, ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ
دسته بندي :

دوستان عزیز برای تبادل لینک با به ادامه مطلب بروید

  • تاريخ : شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٧, ٩:۳۸ ‎ب.ظ
دسته بندي :

بور و هایزنبرگ دو فیزیکدان برجسته قرن بیستم، در سپتامبر ۱۹۴۱ درست در بحبوحه جنگ جهانى دوم ملاقاتى داشتند که به یکى از بحث انگیزترین رویدادهاى تاریخ علم بدل شده است. اهمیت آن دیدار به دلیل حرف هایى است که این دو دانشمند از انرژى هسته اى و همین طور سلاح هسته اى زده اند. سال ها بعد از آن ملاقات و بعد از جنگ، فیزیکدانان دیگر و مورخین علم ادعاهاى عجیبى در مورد آن ملاقات مطرح کردند. حرف هایى از این دست که هایزنبرگ قصد داشته از بور اطلاعات بگیرد، یا اینکه بور اطلاعات هایزنبرگ را در اختیار آمریکایى ها قرار داده است. این مقاله سعى دارد ضمن بررسى این ملاقات نگاهى به رویدادهاى آن سال ها و چگونگى ساخته شدن سلاح هسته اى بیندازد.

ورنر هایزنبرگ فیزیکدان آلمانى و برنده نوبل فیزیک یکى از برجسته ترین فیزیکدانان قرن بیستم است و نیلز بور دانمارکى که او نیز برنده نوبل فیزیک شد از شاگرد آلمانى اش مشهورتر است. سابقه آشنایى این دو فیزیکدان به سال هاى دهه ۲۰ و هنگام شکل گیرى مکانیک کوانتومى بازمى گردد. هایزنبرگ پس از پایان دوران دکترا در آلمان به دانمارک رفت تا در موسسه اى در کپنهاگ دستیار بور شود. در آن سال ها کپنهاگ به مرکز فیزیک مدرن تبدیل شد و دانشمندان زیادى در آنجا گرد آمدند تا مکانیک کوانتومى را کامل کنند. نام هاى بزرگى چون ماکس بورن، ولفگانگ پاولى، پل دیراک و… به آن موسسه رفت و آمد داشتند اما در راس آنها بور و هایزنبرگ قرار داشتند. هایزنبرگ جوان خیلى زود به نتایج خوبى رسید و فرمول بندى ماتریسى خود از مکانیک کوانتومى را ارائه داد و همچنین اصل عدم قطعیت خود را مطرح کرد. بعد از این سال ها هایزنبرگ به آلمان بازگشت و در دانشگاه لایپزیگ مشغول تدریس شد و بور نیز در کپنهاگ ماند. پس از آن نیز هایزنبرگ به دانشگاه برلین رفت. همزمان با آن قدرت نازى ها در آلمان شدت مى یافت. موج مهاجرت دانشمندان و فیزیکدانان همکار هایزنبرگ شروع شده بود، خیلى هایشان به دلیل ترس از یهودى بودن آلمان را ترک مى کردند. اما هایزنبرگ کشورش را ترک نکرد. او شخصیتى احساساتى داشت و با وجود مخالفت با سیاست هاى رایش سوم، حس وطن پرستى اش اجازه مهاجرت را به او نمى داد. شروع دوران جدید براى او به معنى سازش بود: «در آغاز هر درس انسان ناچار بود دستش را بلند کند و سلام نازى بدهد. اما آیا من حتى پیش از به قدرت رسیدن هیتلر دستم را بلند نمى کردم


هایزنبرگ شاگرد ممتاز

ادامه مطلب رو ببینید

  • تاريخ : شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٧, ٩:۳۱ ‎ب.ظ
دسته بندي :

گاز طبیعی متراکم یا (Compressed Natural Gas) CNG سوختی با مزیت های اقتصادی فراوان و جایگزین خوبی برای بنزین و حتی گازوییل است.
کارخانه های خودروسازی داخلی به زودی کلیه خودروهای خود را به صورت دوگانه سوز (Bi-fuel) تولید و عرضه خواهند کرد، یعنی تولید خودروهایی که قادرند با هر یک از سوخت های CNG یا بنزین حرکت کنند. از آنجا که در آغاز راه رسیدن به این هدف قرار داریم طبیعی است که سؤالات فراوانی درباره این سوخت وجود داشته باشد. در این یادداشت سعی شده به اختصار به شماری از این پرسش ها پاسخ داده شود.

چه تفاوتی میان LPG و CNG وجود دارد؟
بخش عمده ترکیبات شیمیایی CNG را گاز متان تشکیل می دهد، در صورتی که گاز LPG مخلوطی از پروپان، بوتان و اندکی ترکیبات دیگر است. CNG از متراکم کردن گاز طبیعی به دست می آید، اما LPG محصول تقطیر و پالایش نفت خام در پالایشگاه ها است.
متان حتی تحت فشارهای بالا نیز به صورت گاز باقی می ماند، بنابراین CNG با وجود فشار psi 3600 هنوز حالت گاز دارد. البته گاز طبیعی را می توان در تأسیسات خاصی و با پایین آوردن دما تا حد۱۶۰ درجه سانتیگراد تبدیل به مایع کرد که آن را LNG می نامیم.

 

 

CNG