دختر 19ساله ایرانی، معروف‌ترین دختر امریکا

 

آلیا صبور شهروند امریکایی ایرانی‌الاصل است که تمام وقت در دانشگاه نیویورک تدریس می‌کند و به عنوان یک نابغه نام خود را در ردیف جوان‌ترین استاد دانشگاه جهان ثبت کرده است.

وی در سن 10 سالگی در دانشگاه استونی بروک ثبت نام کرد و در 11 سالگی به عنوان عضو ارکستر سمفونی "راک لند" به اجرای قره نی پرداخت.

صبور مدرک لیسانس خود را در 14 سالگی در دانشگاه نیویورک اخذ و در 18 سالگی در 19 فوریه، مدرک دکترای خو را از دپارتمان تکنولوژی پیشرفته فوزیون در دانشگاه کانکوک سئول دریافت کرد.
وی تا ماه قبل در دانشگاه دروس فیزیک را در دانشگاه کنکوک تدریس می‌کرد و در حال حاضر، ریاضی و فیزیک در دانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می‌کند. او یکی از دلایل ترک دانشگاه سئول را مشکل تکلم به زبان کره‌ای بیان کرده است.

صبور، اولین شهروند امریکایی است که رتبه اولین و جوان‌ترین پرفسور زن را در تاریخ امریکا دارا است.
رکوردار قبلی جوان‌ترین پرفسور دانشگاه متعلق به فیزیکدان اسکاتلندی کولین مک لورین است که در سال 1717 در سن 19 سال و 7 ماهگی این رتبه علمی را کسب کرده بود.

/ 2 نظر / 18 بازدید
محمد

سلام خیلی خوبه . مطالب خیلی خوبی داری . اگه با تبادل لینک موافقی تو نظرات وبلاگم بگو با چه اسمی لینکت کنم . اگر هم خواستی منو لینک کنی با اسم "شیمی برای تو " منو لینک کن موفق باشی

محمد علی حیدری

قابل توجه علاقه مندان شیمی نشر دعوت منتشر کرد: 1.شيمي از كلام تا كمال(از دبیرستان تا دکتری) 2.همراه با كارآگاهان شيمي در هزاره‌ي سوم 3.تحولي در مواد زيست‌سازگار 4.چشم‌اندازي در صنعت پوشش 5.توانايي و هوش NMR و MRI 6.شيمي در زندگي روزمره و كشف تقلب در مواد غذايي 7.آزمايش‌هاي جذاب در شيمي 8.حلقه‌هاي جادويي در شيمي 9.سراب (كراك خلسه‌ي مرگ) 10.سلاح پنهان(مرگ خاموش) تلفن مرکز پخش: 09132763668